به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

دفتر روابط عمومی

روابط عمومی به مثابه پلی است میان یک سازمان و مخاطبان آن که با مجموعه ای از اقدامات و کوشش های حساب شده  نسبت به برقراری ارتباط موثر و هدفمند با گروه هایی که با سازمان در ارتباط هستند اقدام می نماید.
عمده فعالیت های دفتر روابط عمومی سانا در جهت نیل به اهداف عالیه سازمان در قالب دسته بندی زیر صورت می پذیرد:

 نمایشگاه‌ها :

یکی از راه های ارتباط مستقیم با مخاطبان و برقراری ارتباط چهره به چهره با آنها حضور در نمایشگاه ها می باشد چرا که در نمایشگاه ها عموماً علاقمندان و فعالان این عرصه حضور داشته و ضمن مراجعه به غرفه سازمان و کسب اطلاعات لازم و آگاهی از فعالیت ها و برنامه های سازمان ،پاسخ سوالات خود را نیز از کارشناسان و مدیران سازمان که در غرفه حضور دارند دریافت می نمایند.
در این راستا دفتر روابط عمومی سانا دو نوع فعالیت را در دستور کار خود داشته است :

 حضور در نمایشگاه ها : همه ساله نمایشگاه های مختلفی در زمینه های متفاوت در داخل و خارج کشور برگزار می گردد، این دفتر با شناسائی نمایشگاه های تخصصی و مرتبط که حضور در آنها در روند توسعه انرژی های تجدیدپذیر تاثیر گذار خواهد بود ،نسبت به اجاره غرفه اقدام نموده و ضمن ارائه اطلاعات لازم به مراجعین نسبت به پاسخگوئی به سوالات آنها نیز اقدام می نماید.لازم به ذکر است این دفتر تا کنون در بیش از 125 نمایشگاه در سراسر کشور حضور فعال داشته است.
 نمایشگاه های دائمی : نظر به اینکه یکی از فعالیت های این دفتر برنامه ریزی برای بازدید اقشار مختلف جامعه و متقاضیان ( مدیران، کارشناسان ،اساتید دانشگاه و دانشجویان،دانش آموزان و...) از سایت های مختلف سازمان می باشد، این ضرورت احساس شد که در محل سایت ها اقدام به ایجاد نمایشگاه دائمی انرژی های نو گردد تا ضمن آشنائی مراجعین با اقدامات سایت مورد بازدید ، اطلاعات لازم در خصوص سایر صورت های انرژی های نو و همچنین فعالیت ها و برنامه های سازمان نیز به آنها انتقال یابد. در این راستا تا کنون در سایت های طالقان ، ساوه و مشکین شهر نمایشگاه دائمی ایجاد گردیده است. لازم به ذکر است سایت های سازمان تا کنون مورد بازدید بیش از640 گروه قرار گرفته است.

 سمینارها و کارگاههای آموزشی :

  یکی دیگر از فعالیت های دفتر روابط عمومی سانا برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزشی برای مدیران و کارشناسان و سایر افراد علاقمند و مرتبط با انرژهای نو می باشد تا نسبت به آشنا نمودن آنها با راه های مناسب استفاده از این انرژی ها در بخش های مختلف اقدام گردد. ازجمله کارگاه های مهم برگزار شده به موارد زیر اشاره میشود:

  • کارگاه های آموزشی " نحوه استحصال انرژی از زائدات جامد شهری" ، این کارگاه ها با همکاری استانداری ها و با حضور شهرداران کشور و در اکثر استان ها برگزار گردید.
  • کارگاه های آموزشی" نحوه استفاده از انرژی خورشیدی در ساختمان " ، این کارگاه ها با همکاری سازمان های نظام مهندسی ساختمان و با حضور مهندسین معمار، برق ، عمران و... عضو سازمان های نظام مهندسی در اکثر استان های کشور برگزار گردید.
  • کارگاه های آموزشی " نحوه استحصال انرژی از فضولات دامی و زائدات کشاورزی" ، این کارگاه ها با همکاری ادارات جهاد کشاورزی استان ها در برخی از استان های کشور برگزار گردید.
  • کارگاه آموزشی" آشنائی با انرژی های تجدیدپذیر " ، این کارگاه در دو روز برای مدیران عامل شرکتهای تولید و توزیع نیروی برق کشور در محل نیروگاه طرشت برگزار گردید.
و کارگاه های مختلف دیگر که با حضور مدرسان داخلی و خارجی در محل سازمان و یا خارج از سازمان برای مخاطبان برگزار گردیده است.لازم به ذکر است هم اکنون کارگاه های آموزشی به فراخور نیاز با همکاری این دفتر و گروه آگاه سازی و آموزش های ترویجی وواحد آموزش سازمان برنامه ریزی و برگزار می گردند.


انتشارات :

یکی دیگر از فعالیت های دفتر روابط عمومی سانا که با هدف آگاه سازی اقشار مختلف جامعه و همچنین اطلاع رسانی در خصوص فعالیت ها و برنامه های سازمان صورت می گیرد چاپ نشریات و توزیع در نقاط هدف می باشد. انتشارات این دفتر به شرح زیر بوده است :

 انتشار دو ماهنامه پیام سانا : این نشریه در تیراژ 1600 نسخه چاپ و در نقاط هدف شامل دانشگاه ها ، موسسات آموزشی ،وزارتخانه ها و.... توزیع می گردد.تا کنون 41 شماره از نشریه فوق چاپ و توزیع گردیده است.آرشیو نشریه پیام سانا

- کتابچه های از انرژی های نو چه می دانید: این کتابچه ها به منظور ارائه اطلاعات اولیه در خصوص صورت های مختلف انرژی های تجدیدپذیر در 8 عنوان :

انرژی خورسیدی 1
انرژی خورشیدی 2
انرژی بادی 1
انرژی بادی 2
انرژی زمین گرمائی 1
انرژی زمین گرمائی 2
انرژی زیست توده 1
انرژی هیدروژن و پیل سوختی 1 

 

چاپ و در نمایشگاه ها ،سمینارها ،بازدیدها و.... در اختیار علاقمندان قرار گرفته است . لازم به ذکر است تا کنون بیش از 200 هزار نسخه از این کتابچه ها چاپ و توزیع شده است.

لوح فشرده : این لوح های فشرده در 3 عنوان معرفی سازمان به زبان فارسی و انگلیسی و dvd حاوی اطلاعات اولیه صورت های مختلف انرژی های نو تهیه و تاکنون در بیش از 80هزار نسخه تکثیر و در نقاط هدف توزیع گردیده است.

 ارتباط با رسانه ها :

یکی دیگر از فعالیتهای این دفتر که به منظور آگاه سازی اقشار مختلف جامعه در زمینه اهمیت پرداختن به انرژیهای نو و همچنین اطلاع رسانی در زمینه فعالیت ها و برنامه های سازمان و تشویق بخش خصوصی برای حضور در این عرصه صورت گرفته است حضور در رسانه های مختلف دیداری ، شنیداری و ..... بوده است . که ازجمله آن برگزاری چند نشست خبری برای مدیرعامل محترم سازمان ، ساخت برنامه های مستند و پخش از شبکه های سیما ، حضور در برنامه های مشارکتی سیما و... بوده است.